Profil spoločnosti


Naša akciová spoločnosť Martimex Alfa a.s. pôsobí na trhu už od roku 1991, kedy bola založená a stala sa jednou z členských firiem holdingovej skupiny Martimex. Naše skúsenosti v oblasti lesnej techniky však siahajú ešte ďalej do histórie, keďže sme nadviazali na tradíciu a znalosti obchodnej skupiny firmy Martimex, ktorá sa okrem iného špecializovala na vývoz a dovoz lesnej techniky v rámci Československa. 
Už od nášho vzniku sa zameriavame na zahraničný obchod s dôrazom na exportnú činnosť. V súčasnosti viac ako 95% tržieb pochádza z vývozu a predaja v zahraničí.


Medzi rozhodujúce komodity spoločnosti patria lesné kolesové traktory, lesná a poľnohospodárska technika, stavebné a cestné stroje, motory. Dôležitou súčasťou našich exportných činností sú dodávky komponentov pre renomovaných výrobcov cestných a stavebných strojov, akými sú spoločnosti Weidemann, Nobas, alebo Hanomag. Výrobu týchto komponentov, ktorá prebieha v našich priestoroch a na vlastných výrobných zariadeniach, zabezpečujeme prostredníctvom dcérskej spoločnosti v Trstenej (LKT s.r.o.). 
V oblasti dovozov sa orientujeme na nákup komponentov a agregátov predovšetkým pre výrobu lesných kolesových traktorov a nákup náhradných dielov pre garančný a mimo garančný servis.
Martimex Alfa pôsobí na Európskom trhu prostredníctvom svojich obchodných zástupcov v takmer všetkých krajinách Európskej Únie a taktiež cez svojho zástupcu v dcérskej spoločnosti skupiny Martimex v Ruskej federácii, Bielorusku a Kazachstane.


V roku 2002 sme sa rozhodli pre zásadný krok v rozvoji výrobnej základe a založili sme dcérsku spoločnosť LKT s.r.o. vTrstenej, ktorej úlohou je výroba lesných kolesových traktorov a komponentov pre našich partnerov. Martimex Alfa sa už od vzniku LKT s.r.o. zamerala na rozvoj kvality prostredníctvom nákupu moderných výrobných technológii ako aj na inovatívnosť produktov cez vývoj a kontinuálne inovovanie finálnych výrobkov – lesných kolesových ťahačov, forwarderov a harvesterov. Dnes produkuje LKT s.r.o. celú typovú radu kolesových traktorov s výkonom od 85 do 129 kW a predstavuje špičku vo svojej kategórii strojov, čo potvrdzujú aj spokojní zákazníci po celej Európe, ktorí sa neustále vracajú k lesným stojom značky LKT.

 

Správne orgány spoločnosti Martimex Alfa a.s.

 

Skupina firiem Martimex Alfa a.s.